Šokējoši foto, kas aplidoja visu pasauli: 5 miljonu tonnu gara atkritumu “upe” Libānā (+FOTO)

2016. gadā Libānā dēļ tā, ka vadošās iestādes neņēma vērā problēmas, atradās uz atkritumu sabrukšanas robežas: valstī tika slēgts pēdējais atkritumu poligons un pilsētas pārpildījās ar atkritumiem.

Beirūta un citas pilsētas piepildījās ar smaku un smārdu, cilvēki sāka protestēt pret dzīvi atkritumu izgāztuvē, valdībai nācās atkāpties un kādas Krievijā aizliegtas grupas radikāļi gandrīz sagrāba varu.

Kā Libāna risināja šo problēmu? Sākumā viņi mēģināja pārdot atkritumus Eiropas atkritumu pārstrādes rūpnīcām. Eiropieši atteicās: tik milzīgu atkritumu daudzumu, ko Libāna mēģināja pārdot, viņi nākamajos gados vienkārši nespēja pārstrādāt…

Lasi arī: Kā pašlaik izskatās Jana Muratova, kura 4 gadus atpakaļ piedalījās TV šovā (+FOTO)

Мусор в Бейруте в начале 2016 г. Фото — alriyadh.com

Un tad pēkšņi informācijas laukā parādījās Krievija.

Фото — Reuters

Pasauli aplidoja fotogrāfijas, kurās uz Beirūtas ielām esošie atkritumi ir savākti un iesaiņoti miskastes maisos. Loģiski, ka žurnālisti uzreiz prātoja: kurš piekrita iegādāties patiesi gigantisku 5 miljonu tonnu apjomu. atkritumu, ko Libānas varas iestādes tik veltīgi mēģinājušas pārdot?

Фото — usarabbc.ru

Plašsaziņas līdzekļi visā nopietnībā sāk runāt par it kā noslēgto līgumu par 5 miljonu tonnu pārkraušanu. Libānas atkritumi poligonā Krasnodaras teritorijā. Ne pārstrādei, bet atkritumu poligonam (jo Krievijā šāda apjoma atkritumu pārstrādes rūpnīcu vienkārši nav tik daudz). Kamēr žurnālisti veic izmeklēšanu un sociālie aktīvisti izplata trauksmes signālus, Libānas atkritumus pamazām ved uz ostu un gatavo pārvešanai pa jūru.

Фото — AP Images

Bet, par laimi, atkritumi toreiz nesasniedza Krieviju. Publicitātes rezultātā parādījās viltota Krievijas Dabas resursu ministrijas vēstule, kurā Libānas varasiestādēm it kā tika dota “atļauja” atkritumu ievešanai Krievijā, ko pati ministrija noliedza. Un vēlāk Genādijs Timčenko sniedza paziņojumu, ka neplāno šādu importu (starp citu, to aizliedz Bāzeles konvencija).

Rezultātā visi šie atkritumi palika Libānā. Lai tos uzglabātu, uz ziemeļiem no Beirūtas, valdībai uzcēla piekrastes atkritumu poligonu ar betona sienu, kas miljoniem tonnu atkritumu atdala no Vidusjūras ūdeņiem…

Pievienot komentāru